تبلیغات
asnews - قهرمانی ایران
 
asnews
هنوز هم برای تازه شدن دیر نیست
درباره وبلاگ


اینجا محلی است برای تازه شدن نو شدن و بروز شدن هدف ما اینست که شما را بروز کنید
خود را بروز کنید چون که شعار ما این است:
هنوز هم برای تازه شدن دیر نیست ...............
در ضمن وبلاگ نویسنده میپذیرد برای نویسندگی پیام دهید

مدیر وبلاگ : علیرضا ستاری
نویسندگان
یکشنبه 20 مرداد 1392 :: نویسنده : علیرضا ستاری

ایران یا اقتدار بر بام آسیا نشست
کوار‌تر اول: ۱۷ بر ۱۵ ایران

دیدار بسکتبال ایران و فیلیپین در مسابقه فینال جام ملت‌های آسیا، در حالی از ساعت ۱۶ آغاز شد که در کوار‌تر دوم به دلیل از کار افتادن اسکوربورد سالن بازی دچار توقف ده دقیقه‌ای شد و پس از آن از سر گرفته بود.

مهدی کامرانی، حامد آفاق، صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی همانند همیشه برای ایران وارد میدان شدند.

حامد حدادی سنتر ۲۱۸ سانتی متری ایران در‌‌ همان آغاز بازی، توپ را برای ایران تصاحب کرد و پس از آن نیز صمد نیکخواه ‌بهرامی ایران را دو بر صفر پیش انداخت. در ادامه دو تیم محتاطانه به کارشان ادامه می‌دادند و در حمله ناموفق بودند. ایران در این لحظات نمی‌توانست شوت‌هایش را وارد سبد حریف کند، ولی دو توپ‌ربایی فیلیپینی‌ها این تیم را از ایران پیش انداخت.

سه دقیقه از کوار‌تر نخست گذشته بود که میزبان ۶ بر ۲ از ایران پیش افتاد؛ اما این برتری خیلی دوام نیاورد و نفوذهای صمد و اوشین کار دست فیلیپین داد و دوباره ایران را پیش انداخت. داودی و کاردوست نخستین تعویضی‌های ایران بودند که به جای کامرانی و حدادی وارد میدان شدند. پنج دقیقه از کوار‌تر نخست می‌گذشت اما کادر فنی فیلیپین هنوز از مارکوث دوثیت سنتر قدرتمندش استفاده نکرده بود.

کاپیتان صمد در این مسابقه روی فرم بود و هرچه می‌زد، وارد سبد می‌شد. شوت سه امتیازی او ایران را ۱۱ بر ۱۰ پیش انداخت. بچیروویچ نیز کامرانی و داودی را با هم وارد زمین کرد و با استفاده از سیستم دو گارد حمله‌های این تیم را کنترل کرد.
 
دقایق پایانی کوار‌تر نخست بدون امتیاز سپری شد و ایران با دفاع خوب از تک موقعیت‌هایش استفاده کرد و توانست برتری‌اش را به حریف تحمیل کند. در ادامه فیلیپین از چند اشتباه ایران استفاده کرد و فاصله را کاهش داد. با این حال برتری ایران تا پایان کوار‌تر ادامه داشت و در پایان شاگردان بچیروویچ ۱۷ بر ۱۵ در کوار‌تر نخست به پیروزی رسیدند.

*کوار‌تر دوم: ۱۹ بر ۱۸ فیلیپین

ایران در کوار‌تر دوم بازی را بهتر آغاز کرد. با آمدن حامد سهراب‌نژاد به میدان ایران توانست برتری‌اش را به حریف تحمیل کند. ایران در این کوار‌تر هم نمی‌توانست دفاع خوب و منسجمی داشته باشد؛ اما در حمله موفق بود و گل‌هایی را که می‌خورد، جبران می‌کرد. با پرتاب سه امتیازی مهدی کامرانی، ایران ۲۴ بر ۲۰ از حریفش پیش افتاد و چهار دقیقه از کوار‌تر دوم گذشته بود.

فاصله امتیازی پیش آمده کافی بود تا داوری با سوت‌های مشکوکش به ضرر ایران نبض بازی را تغییر دهد. تصمیم‌های عجیب تیم داوری، شگفتی ملی پوشان ایران را در پی داشت؛ اما شاگردان بچیروویچ تحت تأثیر قرار نمی‌گرفتند و به کارشان ادامه می‌دادند. با این حال داوران مسابقه سوت‌هایی نادرست می‌زدند و دقایق زیادی بازی را متوقف می‌کردند. سوت‌های نادرست آن‌ها به سود ایرانی‌ها نبود و برعکس فیلیپینی‌ها از این آرامش به سود خود بهره می‌بردند.

در این دقایق چهار امتیاز ایران پذیرفته واقع نشد و بازی برای دقایق زیادی متوقف بود و داوران و ناظران در حال بررسی فیلم مسابقه بودند. در حالی که بازی فینال متوقف بود، بازیکنان دو تیم با شوت زدن بدنشان را گرم نگه می‌داشتند. مشکل پیش آمده خراب شدن اسکوربورد بود!

پس از هفت دقیقه بازی دوباره آغاز شد و ایران با دفاع نفر به نفر حریفش را کنترل می‌کرد. ایران به امتیاز آوری خود ادامه داد و توانست ۳۲ بر ۲۳ پیش بیفتد. سرمربی فیلیپین در این دقایق با اعتراض به داوری سعی داشت در عملکرد دو تیم تأثیر بگذارد و موفق بود. با همین جو سازی توانست بر سوت‌های داوران نیز تأثیر بگذارد و ایران در همین دقایق پنج خطا شد و فیلیپین فاصله را کاهش داد.

دو دقیقه به پایان نیمه نخست مانده بود که ایران ۳۵ بر ۲۹ از حریفش پیش بود و در کوار‌تر دوم ۱۸ بر ۱۴ از میزبانش جلو افتاد‌. در دقایق پایانی فیلیپینی‌ها با حمایت پرشور تماشاگرانشان بهتر کار می‌کردند و با دفاع خوب و نفوذهای مهار نشدنی فاصله را کاهش می‌دادند. بازی ۳۵ بر ۳۱ بود و بچیروویچ که حامد حدادی را عصبانی می‌دید، کاردوست را به جای او وارد زمین کرد. با این حال اشتباه‌های ملی پوشان ادامه‌دار بود و فرصت امتیازآوری به حریف می‌داد اما فیلیپینی‌ها نیز نمی‌توانستند از آن‌ها استفاده کنند.

اشتباه‌های فردی بازیکنان در دقیقه پایانی کوار‌تر دوم کار دست تیم ملی داد و فیلیپینی‌ها با یک پرتاب سه امتیازی فاصله را به حداقل رساند. ایران در حالی نیمه نخست را ۳۵ بر ۳۴ به سود خود به پایان رساند که در کوار‌تر دوم ۱۹ بر ۱۸ تن به شکست داد و وارد رختکن شد.

*کوار‌تر سوم: ۲۷ بر ۱۹ ایران

ایران کوار‌تر سوم را بهتر آغاز کرد و‌‌ نخست ‌با نفوذهای صمد و کامرانی ۵ بر ۲ از حریفش پیش افتاد. ایران در نیمه دوم نیز ترکیب اصلی‌اش را وارد میدان کرده بود و کادر فنی فیلیپین هنوز به سنتر تبعه‌اش بازی نمی‌داد. ایران با دفاع نفر به نفر حریف را کنترل کرده بود و خیلی آسان حمله‌های میزبان را متوقف می‌کرد. ایران در‌‌ همان ابتدا توانست فاصله امنیتی را به خوبی افزایش دهد و فشار خوبی به حریف شرقی وارد کند که باعث شد کادر فنی فیلیپین در‌‌ همان ابتدا یک زمان استراحت بگیرند.

سه دقیقه از کوار‌تر سوم گذشته بود که فیلیپینی‌ها پنج خطا شدند و کار ایران را برای ادامه مسابقه آسان‌تر کردند. بچیروویچ نیز از کنار زمین با آرامش خاصی شاگردانش را راهنمایی می‌کرد و در بیشتر دقایق آن‌ها را به دفاع فرا می‌خواند.

در ادامه فیلیپین دفاع خود را یارگیری کرد و توانست موقعیت شوت بدست بیاورد. شوت سه امتیازی بازیکن شماره ۵ فیلیپین لوییس آلفرد تنوریو وارد سبد ایران شد و دوباره فاصله امتیازی کاهش پیدا کرد. این بازیکن که در پست یک بازی می‌کرد، ستاره تیمش بود و علمکرد قابل قبولی داشت.

چهار دقیقه از کوار‌تر سوم گذشته ‌و ایران ۴۹ بر ۴۱ از میزبانش پیش بود و با دستور بچیروویچ سیستم دفاعی ایران منطقه‌ای شد و برابر حریف سرعتی جواب نداد و بازیکنان این تیم به راحتی به سمت سبد ایران نفوذ می‌کردند و امتیاز می‌آوردند. سیستم دفاعی ایران تغییر یافت و دفاع نفر به نفر ملی پوشان میزبان را کنترل کرد. دوباره فاصله امتیازی افزایش پیدا کرد و ایران ۵۵ بر ۴۵ از حریفش پیشی گرفت.

در دقایق پایانی فیلیپینی‌ها خطا می‌کردند و نیکخواه بهرامی امتیاز به دست می‌آورد. دفاع منطقه‌ای ایران یک، دو، دو بود و با آمدن آرن داودی قدرت دفاعی ایران بیشتر شده بود و ایران ۵۹ بر ۵۱ از حریفش پیش بود. یک دقیقه به پایان کوار‌تر سوم باقی مانده بود که صمد نیکخواه بهرامی چهار خطا شد و روی نیمکت نشست. برتری ایران تا انتهای کوار‌تر سوم ادامه داشت و در ‌‌نهایت ایران توانست با پرتاب سه امتیازی مهدی کامرانی در ثانیه پایانی این کوار‌تر را ۲۷ بر ۱۹ به سود خود به پایان برساند.

*کوار‌تر چهارم: ۲۳ بر ۱۸ ایران

کوار‌تر پایانی در حالی آغاز شد که ایران ۶۴ بر ۵۳ از حریفش پیش بود. در غیاب صمد نیکخواه بهرامی که چهار خطا بود ایران دو گارده بازی می‌کرد و سیستمش نیز جواب می‌داد. ایران با امتیازآوری‌های کامرانی و ساهاکیان و دفاع خوب حدادی در زیر سبد حریف را تحت کنترل خود داشت و اجازه خود نمایی به میزبان نمی‌داد.

سه دقیقه از کوار‌تر پایانی گذشته بود و ایران ۶۶ بر ۵۴ از حریفش پیش بود. بازی به سود ایران آرام شده بود و فیلیپینی‌ها تقریبا کم آورده بودند و نمی‌توانستند کاری انجام دهند.
 
بازی به سود مهمان ادامه داشت و در ادامه ایران به هفتادمین امتیازش نیز رسید. پنج دقیقه به پایان مسابقه ‌مانده بود و ایران ۷۲ بر ۵۹ از حریفش پیش بود و تنها پنج دقیقه تا سومین قهرمانی فاصله داشت. بچیروویچ دوباره کاپیتان تیمش را وارد زمین کرد تا در این دقایق بتواند از قدرت او برای رسیدن قهرمانی بهره گیرد.

خستگی در چهره ملی پوشان دیده می‌شد اما در عملکرد آن‌ها نه. فیلیپین در این دقایق پرس تمام زمین را در دستور کار قرار داشت اما تیم ملی با کامرانی و نیکخواه این پرس را شکست و باز هم امتیازآوری کرد. حمله‌های موفق ایران دفاع میزبان را عصبی کرده بود و آن‌ها در سه دقیقه مانده به پایان مسابقه خطاهای زیادی داشتند.

ایران ۷۶ بر ۶۳ از حریفش پیش و صاحب توپ و میدان بود. نفوذ خوب صمد نیکخواه بهرامی به زیر سبد و پاس او به حدادی، موقعیت خوبی برای بهترین سنتر آسیا فراهم کرد و او نیز با یک اسلم دانک توپش را وارد سبد کرد. روحیه ملی پوشان دو چندان شده بود و ایرانی‌های حاضر در سالن مانیل نیز یکصدا ایران را تشویق می‌کردند.

تنها دو دقیقه تا پایان مسابقه و قهرمانی ایران مانده بود و ایران ۷۸ بر ۶۳ از حریفش پیش بود. برتری ایران تا پایان کوار‌تر چهارم ادامه داشت و در پایان ایران توانست در این کوار‌تر با نتیجه ۲۳ بر ۱۸ به پیروزی برسد و ‌ بر ۷۱ میزبان را شکست دهد و برای سومین بار قهرمان آسیا شود.

در پایان بیست و هفتمین دوره مسابقات بسکتبال جام ملت‌های آسیا که با قهرمانی ایران به پایان رسید، حامد حدادی ارزشمند‌ترین بازیکن مسابقات شناخته شد.
وی در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ نیز ارزشمند‌ترین بازیکن شده بود. همچنین اوشین ساهاکیان نیز بهترین بازیکن پست ۴ آسیا شد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 27 شهریور 1396 06:19 ق.ظ
Hi, yeah this paragraph is truly pleasant and I have learned
lot of things from it about blogging. thanks.
دوشنبه 28 فروردین 1396 02:36 ق.ظ
Hurrah, that's what I was exploring for, what a material!
present here at this blog, thanks admin of this site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کد ورود به چت روم