asnews
هنوز هم برای تازه شدن دیر نیست
درباره وبلاگ


اینجا محلی است برای تازه شدن نو شدن و بروز شدن هدف ما اینست که شما را بروز کنید
خود را بروز کنید چون که شعار ما این است:
هنوز هم برای تازه شدن دیر نیست ...............
در ضمن وبلاگ نویسنده میپذیرد برای نویسندگی پیام دهید

مدیر وبلاگ : علیرضا ستاری
نویسندگان
چهارشنبه 29 خرداد 1392 :: نویسنده : علیرضا ستاری
با وجودی که انتخاب حسن روحانی به سمت ریاست جمهوری ایران بارقه های امید به تغییر را در دل میلیون ها ایرانی زنده کرده است، اما باید به این حقیقت اعتراف داشت که رییس جمهور منتخب امروز کشوری را تحویل می گیرد که در منطقه آسیای جنوب غربی و شمال آفریقا بدترین شاخص " رشد تولید ناخالص داخلی" را دارد.

در نقشه زیر که طبق آمارهای صندوق بین المللی پول است، وضعیت رشد تولید ناخالص داخلی کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال جاری میلادی مقایسه شده است و ایران با رنگ قرمز تنها کشور این منطقه است که رشد اقتصادی آن در سال 2013 زیر صفر است.
این آمار نگران کننده در حالی است که در 8 سال گذشته درآمدهای نفتی کشورمان بیش از 700 میلیارد دلار بوده است.

ایران امروز ما گرفتار صدها مشکل و بحران ریز و درشت است، مشکلاتی که ریشه بخش اعظمی آنها به واسطه سوءمدیریت دولت های نهم ودهم و بخشی دیگر به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه کشورمان است.

جایگاه کشورما به لحاظ رشد تولید ناخالص داخلی در منطقه مورد بحث در حالی است که طبق اسناد بالادستی نظام از جمله چشم انداز بیست ساله "ایران 1404" کشورمان باید تا 12 سال دیگر در همین منطقه "سرآمد " باشد و تبدیل به بزرگترین قدرت نرم افزاری و سخت افزاری منطقه آسیای جنوب غربی باشد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 17 خرداد 1392 :: نویسنده : علیرضا ستاری

  نشست خبری غلامعلی حدادعادل فردا شنبه ساعت 10:30 با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار می‌شود.

به گزارش فارس غلامعلی حدادعادل منتخب اول مردم تهران در مجلس نهم که سابقه حضور در مجالس ششم، هفتم و هشتم را در پرونده خود دارد.

ریاست فراکسیون اقلیت مجلس ششم(فراکسیون اصولگرایان)، ریاست مجلس هفتم و ریاست کمیسیون فرهنگی در مجلس هشتم از فعالیت‌های نمایندگی حدادعادل است؛  رئیس شورای تحول و ارتقای علوم انسانی (به انتخاب شورای عالی انقلاب فرهنگی) است.

حدادعادل به ویژه بعد از دوم خرداد 76 و خصوصاً در 12 سال اخیر شخصیتی بوده که به نوعی به «نماد اصولگرایی» تبدیل شده است و در بزنگاه‌های مهم به ویژه فتنه 88 اگر قرار باشد نماد و الگویی معرفی شود که در هر گام خود پا جا پای رهبری گذاشته است، قطعاً یکی از آن افراد حدادعادل است. وی به دلیل مواضع روشن و اصیلی که داشته همواره و حتی در ریاست مجلس هفتم، داعیه‌دار و منادی وحدت اصولگرایان بوده است و همه او را به نام یار دیرین انقلاب می‌شناسند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
ربستان سعودی و امارات خواستار کسب اطمینان از ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر شدند.

 به نقل از رویترز، تعدادی از دیپلمات ها گفتند این دو کشور ساحلی خلیج فارس در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران خواسته اند درباره ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر اطمینان بدهد.

در چند ماه اخیر جنوب ایران شاهد زلزله هایی بود که گمانه زنی هایی را درباره ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر مطرح کرد. مقامات ایرانی و پیمانکاران روسی، بارها مقاومت و ایمنی نیروگاه را در برابر زلزله های اخیر تایید کرده اند.

نیروگاه اتمی بوشهر در فاصله چندصدکیلومتری کویت، منامه، دوحه، ریاض و ابوظبی قرار دارد.

منابع دیپلماتیک گفته اند که امارات و عربستان سعودی در نشست غیرعلنی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با حضور نمایندگان 35 کشور، مسئله ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر را مطرح کرده اند.

یک دیپلمات ارشد در این باره گفت: عربستان سعودی و امارات به دلیل نزدیکی جغرافیایی به شهر بوشهر، نگران هستند.

علی اصغر سلطانیه نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین هم گفت که شرکت روسی پیمانکار نیروگاه اتمی بوشهر مسؤول ایمنی نیروگاه است.

قبل از این نمایندگان 6 کشور جنوب خلیج فارس با ارسال نامه مشترکی خطاب به یوکیا امانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی از این نهاد خواسته بودند درباره ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر، بررسی کند.

آمانو نیز خواستار اعزام بازرسان آژانس به بوشهر برای بررسی نیروگاه اتمی و کسب اطمینان از وضعیت ایمنی آن بعد از زلزله های اخیر شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مریکا، پول ملی و بخش خودرو ایران را تحریم کرد.

به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با امضای تحریم های جدیدی اعلام کرد همه موسسات و مراکز مالی غیرآمریکایی که با ریال ایران سپرده گذاری، معامله یا چنین معاملاتی را تسهیل کنند؛ مورد مجازات واشنگتن قرار می گیرند.

این برای نخستین بار است که آمریکا، ریال ایران را به طور مستقیم مورد هدف قرار می دهد.

براساس حکم اوباما، همچنین افراد و سازمان هایی که با بخش خودروی ایران هر گونه تعامل داشته باشند نیز مجازات می شوند.

به گفته مقامات آمریکایی، بخش خودروی ایران، یک منبع بزرگ درآمدی این کشور است.

آمریکا با هدف اجبار ایران به عقب نشینی در روند فعالیت های هسته ای اش، تحریم هایی را در بخش های مختلف از جمله اقتصادی اعمال می کند.

واشنگتن هفته گذشته هم 8 شرکت پتروشیمی ایران را تحت تحریم قرار داد. صنایع پتروشیمی نیز یکی از منابع مهم درآمدی تهران به شمار می آید.

"جی کارنی" سخنگوی کاخ سفید در این باره گفت: ما باب گفتگو را با ایران درباره برنامه هسته ای اش هنوز بازگذاشته ایم تا این امکان برای بازگشت دوباره تهران به جامعه بین الملل وجود داشته باشد البته اگر به تعهداتش پایبند باشد.

 وی افزود: ایران باید درک کند که زمان محدود است. اگر دولت تهران حرکت در مسیر خود را ادامه بدهد آمریکا و هم پیمانانش فشارهای بیشتری را علیه ایران اعمال خواهند کرد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
تلویزیون رسمی سوریه صبح روز چهارشنبه اعلام کرد که ارتش این کشور توانسته به طور کامل کنترل شهر استراتژیک قصیر در مرز سوریه با لبنان را به دست گیرد.

به نقل از رویترز، شبکه المیادین با پخش تصاویری از سربازان ارتش سوریه در شهر قصیر که با پرچم های سوریه و تصاویر بشار اسد در حال قدم زدن در خیابان های شهر قصیر هستند، اعلام کرد که کنترل ارتش سوریه بر این شهر کامل شده است.

در این گزارش بیانیه رسمی تلویزیون دولتی سوریه قرائت شد که در آن آمده است : نیروهای ما کنترل کامل شهر را به دست گرفته و امنیت و ثبات را به آن بازگرداندند."یکی از سخنگویان مخالفان مسلح حکومت سوریه نیز با تایید این مساله که آنها کنترل خود را بر شهر قصیر از دست داده اند ،به شبکه الجزیره گفت که مخالفان مسلح با این حال همچنان در قصیر مشغول مبارزه با نیروهای ارتش و حزب الله لبنان هستند.

همچنین یک منبع وابسته به حزب الله لبنان نیز در گفتگو با رویترز گفت که نیروهای ارتش و حزب الله در بامداد روز چهارشنبه (امروز)در یک حمله ناگهانی شورشیان مسلح را وادار به عقب نشینی و فرار کرده اند.

شهر قصیر که در منطقه مرزی بین سوریه و لبنان واقع است در دو هفته گذشته شاهد شدید ترین درگیری ها بین ارتش سوریه و نیروهای حزب الله از سویی و شورشیان مسلح از سوی دیگر بود.

این شهر برای سوریه از اهمیت استراتژیک برخوردار است چرا که با قطع دسترسی مخالفان مسلح به این شهر، ارتش سوریه و نیروهای حزب الله لبنان می توانند کنترل یک منطقه مهم ورود و خروج سلاح و شورشیان مسلح را به دست گیرند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 8 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کد ورود به چت روم

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات